Serdecznie zapraszamy do rejestracji i udziału w webinarium. Zapisz się! (https://bit.ly/2TCdnff)


Akademia Inwestycyjna Xelion to cykl spotkań on-line organizowanych przez Dom Inwestycyjny Xelion, podczas których eksperci rynków finansowych prezentują różne punkty widzenia na rozwój sytuacji rynkowej, wymieniają poglądy dotyczące perspektyw inwestycyjnych, a także odpowiadają na nurtujące Uczestników pytania.

Kolejne spotkanie już w najbliższy czwartek, 10 czerwca 2021 r. o godzinie 12:00!

Zarejestruj się i weź udział: https://bit.ly/2TCdnff

Niektóre banki centralne próbują omijać temat normalizacji polityki monetarnej szerokim łukiem, jednak jeżeli scenariuszem bazowym jest globalne ożywienie oraz powrót do normalności, perspektywa zacieśniania polityki pieniężnej prędzej czy później ujrzy światło dzienne.

W pierwszym kwartale na podwyżki stóp procentowych zdecydowała się Brazylia, Rosja oraz Turcja. Plany podwyżek coraz głośniej wybrzmiewają również w naszym regionie – w obliczu wyższej inflacji gotowość do podwyższenia kosztu pieniądza deklarują Czechy i Węgry. Niektóre „znaki na niebie” wskazują, że do swego rodzaju przełomu doszło też w Radzie Polityki Pieniężnej.

Jak w takim środowisku powinniśmy postrzegać inwestowanie w dług emerging markets? Czy może on być nadal segmentem oferującym korzystny stosunek oczekiwanej stopy zwrotu do ryzyka?

O tym i nie tylko opowiedzą podczas najbliższego webinarium nasi Goście Specjalni:
- Patryk Pyka – Analityk w Zespole Analiz i Doradztwa Inwestycyjnego w DI Xelion sp. z.o.o.
- Wojciech Górny – Senior Strategy and Market Intelligence Manager w NN Investment Partners TFI S.A.
- Robert Hoerberg – Prezes Zarządu w TFI Allianz Polska S.A.
- Łukasz Jakubowski – Dyrektor Biura Portfeli Akcyjnych, CFA w Ipopema TFI S.A.

Do usłyszenia!