W dniu 29 października 2021 roku Bank Pekao S.A. oraz Quercus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. ogłosiły zawarcie umowy sprzedaży 100% udziałów w Domu Inwestycyjnym Xelion sp. z o.o. na rzecz Quercus Agenta Transferowego Sp. z o.o., podmiotu w 100% zależnego od Quercus Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A.

Nabycie udziałów w Domu Inwestycyjnym Xelion sp. z o.o. przez Quercus Agenta Transferowego Sp. z o.o jest wyrazem uznania dla siły Domu Inwestycyjnego Xelion sp. z o.o., jego reputacji, jak również dowodem przekonania nowego właściciela co do perspektyw dalszego rozwoju.

Zmiana właściciela nie zmienia fundamentów naszego modelu biznesowego. W dalszym ciągu będziemy zapewniać naszym Klientom najwyższe standardy obsługi, wysoką jakość świadczonych usług oraz szeroką ofertę wyselekcjonowanych produktów inwestycyjnych. Jednocześnie rozpoczynamy kolejny rozdział w naszej działalności na rynku finansowym. Wierzę, że to nowe otwarcie, zapewni nam dalszy dynamiczny rozwój i zwiększenie skali naszej działalności.” – powiedział Krzysztof Prasał, Prezes Zarządu Domu Inwestycyjnego Xelion sp. z o.o.


Dom Inwestycyjny Xelion sp. z o.o. (dalej „Xelion”) działa na rynku od 2003 roku świadcząc obecnie na rzecz swoich Klientów usługi maklerskie w zakresie:

• przyjmowania i przekazywania zleceń nabycia lub zbycia instrumentów finansowych,
• doradztwa inwestycyjnego,
• sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych i innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych,
• wykonywania zleceń dotyczących instrumentów finansowych na rachunek dającego zlecenie,
• oferowania instrumentów finansowych,
• przechowywania i rejestrowania zmian stanu posiadania instrumentów finansowych (prowadzenie rachunku sponsora emisji) oraz prowadzenia rachunków pieniężnych (służących do dokonywania rozliczeń w związku z nabywanymi lub zbywanymi za pośrednictwem Xelion instrumentami finansowymi).

Według stanu na koniec września 2021 roku wartość aktywów zainwestowanych przez Klientów za pośrednictwem Xelion przekroczyła 5 mld zł. Stanowiły ją 3,9 mld zł aktywów zgromadzonych w funduszach inwestycyjnych i innych instrumentach finansowych z oferty Xelion oraz 1,1 mld zł zgromadzonych w usługach zarządzania indywidualnymi portfelami aktywów świadczonych przez renomowane instytucje finansowe, z którymi współpracuje Xelion. To stawia Xelion na pozycji niekwestionowanego wolumenowego lidera wśród niezależnych względem banków podmiotów, oferujących rozwiązania inwestycyjne dla zamożnych Klientów.

Xelion prowadzi swoją działalność za pośrednictwem 180 Agentów Firmy Inwestycyjnej. Liczba ta stanowi około 80% wszystkich Agentów Firm Inwestycyjnych zarejestrowanych przez Komisję Nadzoru Finansowego w Polsce. Tak skonstruowany model jest oznaką naszej dbałości o standardy i jakość obsługi Klientów.

W pierwszej połowie 2021 roku Xelion osiągnął 27,6 mln zł przychodów z prowadzonej działalności oraz 0,9 mln zł zysku netto.

 

Kontakt dla mediów

Biuro Wsparcia Sprzedaży i Komunikacji
Dom Inwestycyjny Xelion sp. z o.o.

Beata Tylman-Nowakowska
tel. kom.: (+48) 695 333 427
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Magdalena Ebert
tel. kom.: (+48) 695 333 404
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.