mailling 20220426

Serdecznie zapraszamy do rejestracji i udziału w webinarium. Zapisz się! (https://bit.ly/3Mp0N9j)


Akademia Inwestycyjna Xelion to cykl spotkań on-line organizowanych przez Dom Inwestycyjny Xelion, podczas których eksperci rynków finansowych prezentują różne punkty widzenia na rozwój sytuacji rynkowej, wymieniają poglądy dotyczące perspektyw inwestycyjnych, a także odpowiadają na nurtujące Uczestników pytania.

Kolejne spotkanie już w najbliższy wtorek, 26 kwietnia 2022 r. o godzinie 12:00!

Zarejestruj się i weź udział: (https://bit.ly/3Mp0N9j)  


Rosyjska inwazja w Ukrainie przekreśliła jakiekolwiek nadzieje na szybką normalizację inflacji w Polsce i na świecie. Jedną z jej najpoważniejszych konsekwencji były szoki cenowe na rynku surowców oraz wiążący się z nimi olbrzymi wzrost oczekiwań co do dalszego zacieśnienia polityki monetarnej. ?

Po dwumiesięcznej stabilizacji w okolicach 4%, rentowności polskich obligacji 10-letnich przekroczyły szybko 6%. W #USA zobaczyliśmy wzrost z około 1,5% na koniec grudnia do poziomu niemal dwa razy wyższego. ?

Inwestujący w najbezpieczniejszą klasę aktywów liczą straty, które nie byłyby łatwe do zaakceptowania nawet dla właścicieli akcji. ?

Czy widać obecnie jakiekolwiek światło w tunelu❓ Co załamanie oznacza dla perspektyw zysku na obligacjach w horyzoncie najbliższych lat❓ Czy dług, który tak źle sprawdził się w obecnym otoczeniu gospodarczym, da ochronę przed ewentualną recesją❓

Na te pytania odpowiedzą nasi prelegenci:
? Kamil Mikołajczak – Dyrektor Zarządzający w Templeton AM (Poland) TFI S.A.,
? Tomasz Pawluć – Zarządzający Funduszami w IPOPEMA TFI S.A.,
? Olaf Pietrzak – Dyrektor Inwestycyjny w Esaliens TFI S.A.,
? Patryk Pyka – Analityk w Zespole Analiz i Doradztwa Inwestycyjnego w DI Xelion sp. z o.o.

Do usłyszenia!